کولر گازی خانه را خنگ نمیکند

آیا کولر گازی شما در حالت سرما باد گرم می دهد ؟

باد گرم کولر گازی شمارو کلافه کرده است ؟

آنچه حداقل در یک روز گرم تابستان می خواهید یک سیستم کولر گازی است که نمی تواند خنک باشد. مشکل خنک کننده AC نمی تواند چند دلیل داشته باشد که برخی از آنها ایراد فنی و برخی دیگر غیر فنی هستند.

کولر های گازی سیستم های پیچیده ای هستند که برای کار با روشی کارآمد نیاز به یک ترکیب متعادل از دما ، جریان هوا و فشار دارند.

بنابراین عدم توانایی آنها برای خنک کردن خانه یا محل کار شما طبق نیاز شما می تواند به دلایل مختلفی باشد. این امر می تواند به دلیل خطای فنی ، عدم تعمیر و نگهداری یا اجزای

کثیف یا بسیاری از دلایل دیگر باشد.

در این صورت ، شما احتمالاً ناامید و آماده تماس با یک متخصص برای تعمیر AC خود هستید.

با این حال ، قبل از انجام این کار ، ما چند نکته عیب یابی سریع داریم که می توانید امتحان کنید. اگر AC شما خانه شما را خنک نمی کند ، بررسی کنید که آیا

مشکلات کولر گازی که می توانید آنها را حل کنید

  1. ترموستات شما روشن است
  2. فیلتر هوا شما کثیف است
  3. کویل های کثیف
  4. گازخنک کننده کافی نیست
  5. کمپرسور معیوب
  6. درجه حرارت بالای اتمسفر
  7. خرید کولر گازی اشتباه

اگر مشکلات فوق را بررسی کرده اید ، اما کولر گازی شما هنوز خانه را خنک نمی کند ، احتمالاً یک مشکل بزرگتر دارید که نیاز به یک متخصص دارد.

( متخصصان تعمیرتو برای مشاوره خرید، نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی آماده خدمت به شما هستند )

در این مقاله باد گرم کولر گازی را بررسی میکنیم

  • قبل از تماس با تعمیرات کولر گازی شما چند نکته مهم عیب یابی را انجام دهید
  • اگر از گزینه های عیب یابی استفاده کرده اید و هنوز هم مشکلی را تجربه می کنید ، پس ممکن است مشکلات بزرگتری داشته باشید که نیاز به متخصص در این زمینه دارید

4 نکته عیب یابی قبل از تماس با متخصص

اگر کولر گازی شما در حال کار است اما خانه شما در حال خنک شدن نیست ، بررسی کنید که آیا

 1. ترموستات شما روشن است.

اگر سوئیچ ترموستات شما روشن باشد ، این بدان معنی است که دمنده به طور مداوم کار می کند – حتی اگر سیستم شما خانه شما را خنک نمی کند ، و این منجر به دمیدن هوای گرم از دریچه های شما خواهد شد.

چگونه آن را تعمیر کنید: ترموستات خود را به AUTO تغییر دهید، بنابراین هوا فقط هنگام خنک شدن AC  به شما میوزد.

2. کثیف بودن فیلتر هوا

اگر تهویه هوا خنک نشود ، ممکن است فیلتر هوا مسدود شود. در چنین شرایطی ، هوا نمی تواند به درستی جریان یابد که باعث کاهش ظرفیت خنک کننده تهویه هوا می شود. فیلتر هوا را تمیز کنید یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

3. کویل های کثیف

اگر سیستم کولر گازی به اندازه کافی سرد نباشد ، ممکن است کویل های کندانسور کثیف شده و از بین رفته باشند.

در یک جریان الکتریکی ، کندانسور مانند رادیاتور است که گرما را از بین می برد (که از هوا خارج شده است). سیم پیچ کندانسور باید تمیز باشد تا گرما در بیرون از بین برود.

با پیچ خوردگی کویل ها ، کولر گازی کمتر کار می کند و این باعث می شود تا در خنک کردن اتاق کار سخت تر شود.

اگر کویل ها به اندازه کافی کثیف باشند ، این واحد هرگز به اندازه کافی سرد نخواهد بود و قادر به خنک کردن اتاق نخواهد بود.

4. گازخنک کننده کافی نیست

گازخنک کننده از طریق سیم پیچ های تبخیر کننده جریان می یابد و هوای موجود در آن را خنک می کند و در نهایت هوای خنک را به داخل اتاق می فرستد. بنابراین هنگامی که سطح این گازخنک کننده کافی نباشد ، AC از خنک شدن جلوگیری می کند. در این مرحله باید گازخنک کننده را پر کنید .

5. کمپرسور معیوب

کمپرسور قلب یک واحد کولر گازی است که وظیفه خنک سازی اتاق شما را بر عهده دارد. اگر کولر گازی خنک نشود ، ممکن است کمپرسور ناقص باشد. کمپرسور موتوری است که مبرد یا گازخنک کننده را فشرده می کند و مبرد را از طریق سیم پیچ های تبخیر کننده و کندانسور به گردش در می آورد. اگر کمپرسور بد شود ، چرخه خنک کننده شروع نمی شود و جریان برق متوقف نمی شود.

6. قطعات معیوب

از دیگر دلایل فنی احتمالی عدم خنک کننده AC می توان به خازن درایور کمپرسور ، صفحه کنترل معیوب ، ترمیستور بد ، موتور معیوب و غیره اشاره کرد.

7. درجه حرارت بالای اتمسفر

AC دارای دمای کارایی مطلوب (دمای اطراف) است که در آن می تواند به طور مؤثر کار کند. اگر دما فراتر از حد مطلوب دما باشد ، بازده کولر گازی پایین می رود. بعضی اوقات آنقدر در بیرون هوا گرم است که به مرحله ای رسیده است که کمپرسور کار را به طور کامل متوقف کند.

8. خرید کولر گازی اشتباه

یک اشتباه رایج مردم این است که آنها AC را براساس بودجه خود خریداری می کنند و براساس نیاز اتاق نیستند. یک جریان الکتریکی کوچک در یک اتاق بزرگ برای خنک کردن اتاق در اوج تابستان های گرم همیشه مشکل خواهد بود. اندازه AC باید مطابق با اندازه اتاق باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت و نگهداری از کولر گازی خود ، با ما تماس بگیرید .

 

tamireto2020
ارسال دیدگاه