فناوری اینورتر در کولر گازی چیست و تفاوت آن با فناوری غیر اینورتر چگونه است؟

فناوری اینورتر در کولر گازی چیست و تفاوت آن با فناوری غیر اینورتر چگونه است ؟

فن آوری اینورتر (DC) آخرین تحول فن آوری در مورد الکترو موتور کمپرسورها است. از اینورتر برای کنترل سرعت موتور کمپرسور استفاده می شود به طوری که به طور مداوم درجه حرارت را تنظیم می کند. واحدهای اینورتر DC دارای یک درایو با فرکانس متغیر هستند که شامل یک اینورتر برقی قابل تنظیم برای کنترل سرعت الکتروموتور است ، این یعنی کمپرسور و خروجی خنک کننده / گرمایش.درایو جریان AC ورودی را به DC تبدیل می کند و سپس از طریق یک مدولاسیون در یک اینورتر برقیجریان فرکانس مورد نظر را تولید می کند.

واحدهای کولرگازی اینورتر باعث افزایش راندمان انقباض سیستمهای کولر گازی سنتی ، افزایش عمر قطعات آنها شده و نوسانات شدید بار را از بین می برد. این باعث می شود واحدهای AC اینورتر ساکت تر ، با هزینه کمتری و افت کمتر شود. واحدهای AC اینورتر ممکن است نسبت به سیستمهای کولر گازی با سرعت ثابت گرانتر باشند ، اما این امر با قبضهای انرژی پایین تر متعادل می شود. زمان بازپرداخت بسته به میزان استفاده تقریباً دو سال است.


کولرگازی با اینوتر یا بدون اینور بخریم ؟

کولر گازی از نوع اینورتر سرعت کمپرسور را برای کنترل سرعت جریان مبرد (گاز) تنظیم می کند ، در نتیجه از جریان و قدرت کمتری استفاده می کند. اینورتر دارای کنترل دقیق دما است و با رسیدن به دمای تنظیم شده ، واحد ظرفیت خود را تنظیم می کند تا هرگونه نوسانات دما را از بین ببرد، در مقابل ، سیستم های کولر گازی غیر اینورتر دارای ظرفیت خنک کننده / گرمایش ثابت هستند و تنها با شروع یا متوقف کردن کمپرسورهای خود می توانند دمای داخل خانه را کنترل کنند.

کولر گازی غیر اینورتر بارها متوقف می شود و شروع می شود. مصرف برق و جریان با قطع شدن کار کاهش می یابد ، اما در زمان شروع مجدد به شدت بالا می رود و بنابراین دارای مصرف متوسط ​​و تغییرات دما بسیار بالا است. در نتیجه ، سیستم های کولر گازی اینورتر نسبت به سیستم های کولر گازی غیر اینورتر صرفه جویی در مصرف انرژی و راحتی بیشتری دارند.


مزایای کولر گازی اینورتر چیست؟

سیستم های کولر گازی قدرتمند اینورتر به محض شروع کار با حداکثر ظرفیت کار می کنند و می تواند با سرعت بیشتری به دمای تنظیم شده برسد.صرفه جویی در مصرف انرژی پس از نزدیک شدن دمای داخلی به دمای تنظیم شده ، کنترل اینورتر برای حفظ این درجه حرارت به کار با ظرفیت کم تنظیم می شود. این امر باعث می شود که مدل های اینورتر صرفه جویی بیشتری در مصرف انرژی نسبت به مدل های غیر اینور داشته باشند که برای حفظ دمای اتاق باید بارها و بارها کمپرسورهای آنها را شروع یا متوقف کنند. کولر گازی اینورتر با توجه به تغییر در بار تهویه مطبوع ، ظرفیت را تنظیم می کند و تفاوت بین دمای داخلی و دمای تنظیم شده کوچک است. این میزان راحتی بالاتری نسبت به کولر گازی غیر اینورتر دارد.

شما همراهان عزیز وبسایت تعمیرتو می توانید برای  تعمیر کولرگازی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

tamireto2020
ارسال دیدگاه