همه چیز در مورد عملکرد دستگاه تصفیه هوا

همه چیز در مورد عملکرد دستگاه تصفیه هوا:

امروزه با پیشرفت صنعت و افزایش جمعیت آلودگی هوا به عنوان یک معضل زیست محیطی و تهدیدکننده سلامتی شناخته شده است با تعمیر تو باشید تا درمورد عملکرد دستگاه تصفیه هوارا بیشتر بدانید .

تصفیه هوا برای بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان منظور می شوند.

دستگاه تصفیه هوا یا دستگاه تمیز کننده هوا وسیله ای است که باعث می شود آلاینده ها از هوا در یک اتاق خارج شود تا کیفیت هوا در محیط داخلی بهبود یابد.

این دستگاه ها معمولاً برای مبتلایان به آلرژی و آسم مفید بوده و در کاهش یا از بین بردن دود دخانیات مناسب هستند .

دستگاه های تصفیه هوا درجه بندی شده تجاری به صورت واحدهای مستقل کوچک یا واحدهای بزرگتر ساخته می شوند که می توان آنها را به یک واحد کنترل کننده هوا (AHU)

یا یک واحد HVAC که در صنایع پزشکی ، صنعتی و تجاری موجود است قرار داد. دستگاه تصفیه هوا همچنین ممکن است در صنعت مورد استفاده قرار گیرد تا

ناخالصی ها را از هوا قبل از پردازش خارج کند. معمولاً برای این کار از جذب کننده نوسان فشار یا سایر تکنیک های جذب استفاده می شود.

بازار دستگاه تصفیه هوا خانگی دستخوش تغییرات بسیاری شده و در تاریخ چندین دهه خود به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه برای کیفیت هوای داخل ساختمان آغاز می شود. در کنار این تغییرات ، پیشرفتهای به ظاهر پیشگامانه در فن آوری های تصفیه دیده شده است که شاید به نظر برسد انقلاب بعدی در تصفیه هوا باشد.

دستگاه تصفیه هوا
خرید از بورس دستگاه تصفیه هوا

انواع تصفیه هوا

دو نوع فن آوری تصفیه هوا وجود دارد ، فعال و غیرفعال. دستگاه های تصفیه هوا فعال یون های دارای بار منفی را در هوا آزاد می کنند و باعث می شوند آلاینده ها به سطوح نچسبند ، در حالی که واحدهای تصفیه هوا غیرفعال از فیلترهای هوا برای حذف آلاینده ها استفاده می کنند. تصفیه کننده های غیرفعال از آنجا که تمام گرد و غبار و ذرات به طور دائم از هوا خارج می شوند و در فیلترها جمع می شوند کارآمدتر هستند.

چندین فرآیند مختلف با کارایی متفاوت می تواند برای تصفیه هوا مورد استفاده قرار گیرد. از سال 2005 ، متداولترین روشها فیلتر هوا با ذرات با راندمان بالا (HEPA) و تابش میکروب کش ماورای بنفش (UVGI) بود.

 

فیلتر های تصفیه های هوا

فیلترهای بازداشت ذرات با راندمان بالا (HEPA) حداقل 99.97٪ ذرات 0.3 میکرومتر را از بین می برند و معمولاً در از بین بردن ذرات بزرگتر مؤثر هستند.

یک فیلتر MERV 14 با راندمان بالا ، میزان ذرات حداقل 75٪ برای ذرات بین 0.3 تا 1.0 میکرومتر دارد. اگرچه میزان فیلتر MERV پایین تر از فیلتر HEPA است ، اما

یک سیستم هوای مرکزی می تواند در همان مدت زمان به میزان قابل توجهی هوا را فیلتر کند. استفاده از فیلتر MERV با درجه بالا می تواند مؤثرتر از استفاده از

دستگاه HEPA با قدرت بالا در بخشی از هزینه اولیه سرمایه باشد. متأسفانه ، اکثر فیلترهای کوره بدون درزگیر مهر و موم شده در محل بصورت لاغر هستند و این

امکان را می دهد تا هوا در اطراف فیلترها عبور کند. این مشکل برای فیلترهای MERV با راندمان بالاتر بدلیل افزایش مقاومت هوا بیشتر است. فیلترهای MERV با راندمان

بالاتر معمولاً متراکم تر بوده و مقاومت هوا را در سیستم مرکزی افزایش می دهند و این امر به افت فشار هوای بیشتر و در نتیجه باعث میشود انرژی بیشتری هزینه شود .

چه چیزی را باید در دستگاه تصفیه هوا جستجو کنم؟

قبل از اینکه بتوانید به برخی ادعاهای مطرح شده در مورد تصفیه کننده هوا با چشم بسته بپردازید ، درک درستی از آنچه باعث تصفیه هوا می شود ، ضروری است.

فیلترهای HEPA دارای استاندارد هستند.

موارد اول: فیلتر HEPA چیست؟

فیلترهای ذره ای با راندمان بالا (HEPA) ذرات موجود در هوا را از هوای در حال حرکت با استفاده از چرمی متراکم از الیاف جذب می کنند. در اصل ، فیلترهای HEPA از فیزیک ذرات موجود در هوا استفاده می کنند تا آنها را از جریان هوا تکان دهند. عملکرد آنها ساده اما فوق العاده مؤثر است و فیلترهای HEPA اکنون تقریباً برای هر دستگاه تصفیه هوا موجود در بازار استاندارد هستند.

اما همیشه اینگونه نبوده است .

تاریخچه و عملکرد دستگاه تصفیه هوا.

تصفیه کننده هوا بیش از یک قرن است که مورد استفاده قرار دارند . اولین سیستم های تصفیه هوا در دهه 1850 در ماسک های مبتنی بر ذغال سنگ که توسط کارگران ذغال سنگ برای محافظت از گرد و غبار سمی که وارد ریه های خود می شده استفاده میکردند ، ظاهر شدند.

این فناوری چنان موفقیت آمیز بود که کمتر از بیست سال بعد ، دستگاه های تنفسی به این نوع ماسک ها اضافه شدند تا آتش نشانان را از تنفس مواد شیمیایی موجود در دود محافظت کنند.

سپس ، از آغاز دهه 1940 ، کمیسیون انرژی هسته ای ایالات متحده آزمایش دستگیری ذرات با راندمان بالا را آغاز کرد ، که اکنون به عنوان HEPA شناخته می شود ، به عنوان روشی برای محافظت از سربازان از اشعه اتمی در جبهه های جنگ جهانی دوم.

محققان به سرعت فهمیدند که فیلترهای HEPA می توانند بسیاری از آلاینده های مضر را فیلتر کنند. در سال 1963 ، مانفرد و کلاوس هامز ، بنیانگذاران IQAir ، اولین فیلتر هوای مسکونی جهان را بر اساس فناوری HEPA معرفی کردند و به کاهش آلودگی داخل ساختمان و همچنین علائم مزمن آسم کمک کردند.

چندی نگذشت ، HEPA آنقدر گسترده شد كه وزارت انرژی آمریكا (DOE) نیاز داشت كه تمام فیلترهای فروخته شده تحت عنوان “HEPA” حداقل 99.97٪ از ذرات موجود در هوا را تا 0.3 میكرون را فیلتر كنند.

از آن زمان ، تصفیه هوا HEPA به استانداردی برای صنعت تصفیه هوا تبدیل شده است. HEPA اکنون به عنوان یک اصطلاح عمومی برای فیلترهای هوا پرتاب شده است ، اما فیلترهای HEPA فیلتر 99.97٪ ذرات را تا 0.3 میکرون ادامه می دهند.

بسیاری از تولید کنندگان ، از جمله IQAir ، بر روی مدل HEPA ساخته شده اند تا سیستم های تصفیه حتی کارآمدتری را نیز ایجاد کنند. فیلتر HyperHEPA® ثبت شده توسط IQAir یکی از این فیلترهاست. فیلترهای HyperHEPA 99.5٪ ذرات را به 0.003 میکرون کاهش می دهند ، که 10000٪ کوچکتر از اندازه ذرات 0.3 میکرون مورد نیاز DOE است.

همه تولید کنندگان دستگاه تصفیه هوا می دانند که فیلترهای آنها باید مطابق با این استاندارد HEPA باشند.

برای خرید یا مشاوره در مورد دستگاه تصفیه هوا با ما تماس بگیرید .

 

 

tamireto2020
ارسال دیدگاه