چرا باید از دستگاه تصفیه آب آشامیدنی استفاده کنیم

بهترین برند تصفیه آب

تعمیرتو قصد دارد در این مقاله ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب را برای شما شرح دهد آب نقش اساسي و حياتي در ادامۀ زندگي و طبيعتاً پيدايش انسان ايفا كرده است. منابع آب در ايجاد و شكل گيري اكثر تمدن ها داراي نقش مهم و حياتي است به طوريكه بخشي از رسوم و مراسم ملل مختلف در بارۀ اين مايع مهم و حياتي مي باشد. اهميت آب نزد ملت هاي كه در نقاط كم آب جهان زندگي مي كرده اند و يا زندگي مي كنند، بسيار بيشتر از ساير ملت هاي است كه در نقاط پر آب سكونت دارند. آلودگي آب هاي زيرزميني كه در اثر نفوذ آلودگي از سطح زمين و آلودگي آب هاي سطحي در اثر عدم رعايت نكات بهداشتي صورت گرفته نيز قابل نگراني است.

اهميت و ارزش آب در اسلام

بهترين چيزي كه در تعريف آب مي توان نوشت اين است كه «آب مايۀ حيات است». آب نه تنها كه مايۀ حيات است بلكه بسياري از امراض را نيز شِفا مي بخشد.

پس چقدر خوب میشود وقتی از آبی استفاده کنیم که از لحاظ موارد بیماری زا که شامل : جامدات معلق، باکتری‌ها، جلبک‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و مواد معدنی مانند آهن و منگنز تصفیه شده باشد .

آلودگي آب
هر گونه تغيير فزيكي، شيميايي و بيولوژيكي در محيط آب كه به گونه اي زيانبار بر سلامت، بقاء و فعاليت هاي انسان، حيوان، گياه و ساير موجودات تأثير گذارد، آلودگي آب گفته مي شود.

عوامل آلوده كننده آب: آب يكي از اساسي ترين و مهم ترين عامل حيات موجودات است. از اين نظر جلوگيري از آلودگي آب نيز به همان اندازه مهم و ضروري مي باشد. عوامل آلوده كننده آب بسيار زياد بوده و مي توانند كه علاوه بر آب هاي سطحي، آب هاي زيرزميني را نيز آلوده سازند.

دستگاه تصفیه آب با استفاده از فیلتر‌های مخصوص خود آلودگی‌های مختلفی نظیر سرب موجود در آب، میکروب‌ها، رسوب، انواع پاتوژن‌ها، کلر و مواد معدنی اضافه را برطرف می‌کند و با از بین بردن درصد بالایی از این آلودگی‌ها، سبب می‌شود که آب آشامیدنی ما بو و مزه‌ی بهتری پیدا کند.

به طور معمول اکثراً مدل‌های دستگاه تصفیه آب خانگی قابلیت تصفیه آب در 6 الی 8 مرحله را دارا می‌باشند.

     (بیشر بخوانید : هر آنچه باید درباره تفاوت دستگاه تصفیه آب ۶ مرحله ای با ۸ مرحله ای بدانید)

که در هر مرحله قسمتی از آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها حذف می‌شوند. در پایان پس از عبور آب از دستگاه تصفیه آب، شما می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که بیش از 90 درصد آلودگی‌ها بر طرف شده‌اند و آبی سالم که برای بدن شما ضروری است را در اختیار دارید.

 

tamireto2020
ارسال دیدگاه