چگونه قاب پنل کولر گازی ال جی مدل NEXT PLUS 18000 & 24000 را باز کنیم

اگر با وجود کولر گازی قدرتمند خود، احساس گرما می کنید، احتمالاً نیاز به باز کردن قاب پنل کولر گازی خود خواهید داشت. چرا؟ چون مشکلی برای کولر شما پیش آمده است. ممکن است نیاز به تمیز کردن داشته باشد. یا به سرویس نیاز دارد تا دوباره سرمای مطبوعی را برای شما تولید کند. بهتر است در اولین فرصت مشکل آن را بر طرف کنید. 

باز کردن قاب هر مدل کولر گازی با مدل دیگر تفاوت دارد. در زمان باز کردن این قاب ها باید دقت و احتیاط لازم را داشته باشید. یک حرکت اضافه، کشیدن قاب از محل اشتباه باعث شکستن قاب خواهد شد. اگر قاب سر جای خود قرار نگیرد، اگر بشکند، ممکن است به کولر گازی یا اسپلیت صدمه وارد شود. به علاوه ظاهر نامساعدی هم به فضا می دهد. 

در ادامه درباره دلایل باز کردن قاب پنل کولرهای گازی می خوانیم. به علاوه قصد داریم نحوه باز کردن قاب کولر گازی ال جی برای مدل NEXT PLUS 18000 & 24000 را به شما نشان دهیم. با استفاده از این راهنمایی با سهولت بیشتری می توانید قاب کولر خود را باز کنید. با ما باشید! 

چرا قاب کولر گازی نیاز به باز شدن دارند؟ 

درست است که امروزه بسیاری از کولرهای گازی مجهز به سیستم های مدرن هستند که خودشان عملیات پاکسازی را انجام می دهند. اما باز هم قاب پنل ممکن است کثیف شود و نیاز به پاکسازی داشته باشد. یا اینکه شاید برخی قطعات آن با مشکل مواجه شده و نیاز به تعویض قطعه دارد. شاید هم باید برای سرویس کردن نیاز به باز کردن قاب باشد. 

در هر صورت و بنا به هر دلیل ممکن است قاب پنل کولر گازی شما احتیاز به باز شدن داشته باشد. یاد گرفتن نحوه باز کردن قاب پنل به شما کمک می کند در زمان نیاز بدون هر گونه مشکلی این کار را انجام دهید. البته اگر شما تعمیرکار کولر گازی نیستید یا هیچ گونه اطلاعات فنی ندارید مطمئناً هر گز به سراغ این کار نمی روید. از این مقاله می توانید برای اطلاعات بیشتر استفاده کنید. در هر صورت باید بدانید که تمیز نگه داشتن این قطعه برای حفظ کیفیت و ظاهر کولر گازی ضروری است. 

مکانیسم عمل 

با پیروی از دستورالعمل زیر می توانید به راحتی قاب پنل کولر گازی ال جی مدل NEXT PLUS 18000 & 24000 را باز کنید. با این حال توصیه ما به شما این است که حتماً از افراد متخصص کمک بگیرید و با مراکز تعمیر کولر گازی تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع دقیق از جزئیات بیشتر و قطعات درونی کولر گازی مدل NEXT PLUS خود به دفترچه راهنما مراجعه کنید که معمولاً همراه تمامی وسایل الکترونیکی به کاربر داده می شود. اما اگر حوصله خواندن اطلاعات تفصیلی آن دفترچه را ندارد، دستورالعمل زیر را دنبال کنید. 

دستورالعمل

1- درب قاب جلو پنل کولر گازی مدل NEXT PLUS را طبق تصویر A باز کنید. 

Figure A
تصویر A

2- سه عدد پیچ روی صفحه نمایشگر کولر گازی قرار دارد که باید آنها را باز کنید. در تصویر B سه پیچ و نحوه باز کردن آن را مشاهده می کنید. 

Figure B
تصویر B

3- در این مرحله قسمت بالای قاب پنل کولر گازی را از بدنه پنل کولر گازی جدا کنید. این قسمت را به آرامی به سمت بیرون بکشید تا قاب پنل از محل خارهای روی بدنه پنل جدا شود. اکنون قسمت پایینی قاب پنل کولر گازی را از قسمت زیرین پنل جدا کنید. به همان ترتیبی که در تصویر C مشاهده می کنید. 

Figure C
تصویر C

در این مرحله دقت کنید به غیر از خارهای روی بدنه پنل، دو عدد خار دیگر هم در طرفین کولر گازی قرار دارند. در زمان جدا کردن قاب باید حواستان به این دو عدد خار هم باشد. تمامی موارد در تصویر نشان داده شده است. 

4- اکنون باید دو عدد پیچ روی قاب جلو پنل را طبق تصویر D باز کنید. این پیچ ها در طرفین قاب قرار گرفته اند. 

Figure D
تصویر D

5- در نهایت برای جدا کردن قاب جلو کولر گازی، دستان خود را در محلی که در تصویر E نشان داده شده بر روی قاب کولر گازی قرار دهید و آن را به آرامی به سمت بیرون بکشید. 

Figure E
تصویر E

 

توجه کنید 

اگر طبق دستورالعمل فوق عمل کنید به خوبی می توانید قاب پنل کولر گازی ال جی مدل NEXT PLUS را باز کنید. بدون اینکه مشکلی برای قاب ایجاد شود. به طور کلی شما نباید خودتان کارهای الکترونیکی و تعمیراتی را انجام دهید. بهترین کار در صورتی که کولر گازی شما به مشکل خورده است یا خوب سرما تولید نمی کند، مراجعه به متخصصین حرفه ای است. تیم متخصص تعمیرتو می توانند راهنمایی و مشاوره مناسبی در این زمینه به شما ارائه دهند. 

tamireto2020
ارسال دیدگاه