در مورد نصب دستگاه تصفیه آب CCK بیشتر بدانیم…

آب تمیز و سالم برای سلامتی ما انسان‌ها بسار با اهمیت است. امروزه مردم برای بهره مندی از آب آشامیدنی تمیز و سالم که املاح غیرضروری و ناسالم آن حذف شده باشد از انواع دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می کنند. در این میان مارک‌ها‌ی مختلفی از دستگاه های تصفیه آب خانگی وجود دارد و با افزایش نیاز و درخواست مردم تولیدکنندگان و واردکنندگان زیادی در راستای واردات یا تولید دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب فعالیت می کنند.

یکی از دستگاه های تصفیه آب خانگی خوب و معروف تصفیه آب خانگیCCK می باشد . به علت نوع کارکرد بسیار عالی و رضایت مصرف‌کنندگان این دستگاه از بهترین دستگاه های تصفیه آب بازار ایران می‌باشد.ما در تعمیر تو تلاش می کنیم نصب دستگاه تصفیه آب cck را در قالب مقالات متعددی بیشتر به شما توضیح دهیم.

نصب دستگاه

به کمک امکانات موجود در اینترنت مثل نقشه‌های نصب دستگاه و فیلم های آموزشی نحوه نصب دستگاه شما می توانید تمام مراحل نصب دستگاه را به درستی یادگیرید و از انجام درست مراحل توسط نصاب‌ها مطمعن شوید . همچنین این امکان وجود دارد تا به کمک فیلم‌های موجود دراینترنت و با دیدن ویدئو آموزش نصب دستگاه تصفیه آب, مراحل نصب دستگاه را به دقت انجام دهید.

در مورد سی سی کا بیشتر بدانیم

CCK در سال 1973 در تایوان تاسیس شد. سالها تلاش مهندسین, طراحان و دیگرهمراهان این شرکت باعث شده است که دستگاهی با انواع لوله ها, اتصالات, فیلتر ها, پمپ و دیگر اجزا به خوبی و درستی در بهترین حالت از لحاظ فنی و ظاهری تولید و به بازار عرضه شود.

تصفیه آب سی سی کا را می توان یکی از بهترین و پرطرفدارترین تولیدات شرکت پرآوازه ی تایوانی دانست . این محصول ساخت کشور تایوان و تحت لیسانس آمریکا تولید و به بازار عرضه می‌شود. بیش از 40 سال است که شعار برند CCK این است که هر خانواده باید بتواند از آب آشامیدنی سالم و ذهن سالم لذت ببرد. با توجه به موفقیت هایی که این برند تا کنون موفق به کسب آن شده است CCK در راستای تامین آب آشامیدنی سالم گامی بزرگ برداشته است. دلیل محبوبیت این تصفیه آب خانگی را می توان کیفیت محصول و راحتی کار و نصب دستگاه تصفیه آب  CCK دانست. فناوری به کار رفته در این دستگاه اسمیزمعکوس تصفیه آب می باشد و یونازیزاسیون و اکسیژن سازی را به خوبی انجام می دهد. این تصفیه آب خانگی را می توان یکی از بهترین برندهای موجود دربازار دانست.

انواع مختلف دستگاه تصفیه آب CCK

دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا انواع متفاوتی دارد که تفاوت‌هایی در روند تصفیه اب و نحوه ی فعالیت و نتیجه ی کار دارند. این دستگاه تصفیه سازی آب مواد معدنی را حفظ کرده و املاح مفید مانند سدیم,کلسیم, منیزیم و .. را به آب می‌افزاید. در این دستگاه هشت مرحله اکسیژن ساز و انرژی سازی انجام می‌شود وهمچنین در دستگاه هفت مرحله عملیات یونیزه‌ی قلیایی به انجام می‌رسد .لازم به ذکر است استفاده از دستگاه های تصفیه آبی که تمام املاح آب را حذف می کنند بسیار مضر است توصیه می شود با استفاده کردن از فیلترهایی که درصد لازم املاح را به آب اضافه می کنند از پیش امدهای ناشی از حذف املاح برای بدن انسان جلوگیری شود.فیلتر قلیایی که در این دستگاه به کار رفته است خواص آنتی اکسیدان ( ضد سرطان) دارد و باعث قلیایی شدن آب می شود . این قلیایی شدن و اصلاحاتی که براب رخ میدهد می تواند از بیماری هایی همچون دیابت , بیماری گوارشی و … جلوگیری کند.

مخزن استفاده شده در این دستگاه گنجایش 20 لیتر آب را دارد و در زمان قطعی آب این امکان وجود دارد که از آب ذخیره شده در مخزن دستگاه استفاده کنید.پمب این دستگاه با قدرت معقول ومناسب و بسیار کم مصرف و بی صداست همچنین فیلتر ممبران 13 لایه ی آمریکایی باعث می‌شود تا به خوبی املاح و آلودگی‌های آب و همچنین میکروب و باکتری و … موجود در آب با دقت بسیار بالایی حذف شوند.

این دستگاه دارای استاندارد جهانی صنعت آب و همچنین NSF می باشد که باعث می‌شود تا مصرف کنندگان زیادی به سبب استاندارد‌های موجود با خیال راحت از دستگاه تصفیه آب خانگی CCK استفاده کنند.

 

تصفیه آب خانگی CCK را چگونه نصب کنیم ؟

بهتر است برای نصب دستگاه تصفیه آب CCK از یک تکنسین و یا متخصص این کار کمک گیرید ولی اگر به چنین فردی دسترسی ندارید می توانید مراحل نصب دستگاه را در ادامه مطالعه کنید و خودتان دست به کار شوید.

برای نصب دستگاه تصفیه آب اولا باید محل شیر برداشت آب را روی سینک مشخص کنید (این کار با استفاده از مته انجام می شود) و سپس بوسیله ی مهره‌های مخصوص شیر در محل خود محکم می‌شود. در زیر سینک مکانی برای دستگاه تصفیه آب را خالی کنید و دستگاه را به دیوار متصل کنید .طبق فیلم آموزش نصب دستگاه تصفیه آب که در داخل دستگاه قرار داده شده محل قرارگیری دستگاه باید دردسترس باشد به این دلیل که هر چندماه یکبار به تعویض فیلترها نیاز است پس در دسترس بودن دستگاه دارای اهمیت است.

تفاوت هایی که در مراحل نصب دستگاه تصفیه آب و نقشه نصب دستگاه سی سی کا وجود دارد به دلیل وجود فیلتر های مختلف است فیلتر های مراحل 6و7و8 که هرکدام وظیفه ی خاصی را برعهده دارد و باید به ترتیب بر اساس نقشه ی نصب دستگاه جاگذاری شوند. درزهای بخش های مختلف را به خوبی سفت میکنیم و با توجه به نقشه نصب دستگاه سی سی کا , مراحل نصب دستگاه را یکی پس از دیگری انجام می دهیم . با مقدار مناسبی شیلنگ شیر ورودی را به دستگاه وصل میکنیم و از طرف دیگر با قطعه شیلنگ دیگری محدود کننده ی فاضلاب را به بست فاضلاب متصل میکنیم . و سپس شیلنگ های مربوط به فیلترهارا نصب می کنیم.

نقشه نصب دستگاه سی سی کا
نقشه نصب دستگاه سی سی کا

در هنگام راه اندازی دستگاه تمام محفظه ها را کنترل کنید یک سر شیلنگ ورودی ممبران را درون یک ظرف خالی قرار دهید شیر ورودی دستگاه را باز کرده تا آب گیری انجام شود بعد از 3 دقیقه دوشاخه را به پریز وصل کرده و اجازه دهید تا به مدت 5 دقیقه آب وارد محفظه ی ممبران شود . سپس شیر ورودی را بسته ، شیلنگ را به ورودی محفظه متصل کرده و شیر ورودی را مجددا باز کنید.سپس شیر تانک را باز کنید . تمام اتصالات را چک کنید تا نشتی نداشته باشد . خروجی فاضلاب را نیز بررسی کنید تا حتما پس آب به درستی خارج شود.

پس از کسب اطمینان از فعالیت درست دستگاه  اجازه دهید پمپ دستگاه و تانکر پر خاموش شود. بعد مخزن را کاملا شتشو دهید تا اگر ذرات کربن در آن وجود داشته باشد کاملا پاک شود برای این کار شیر برداشت را بازکنید تا آب مخزن کاملا خالی شود .لازم به ذکر است مخزن پرشده ی اول را نباید استفاده کرد.

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب حتما مقالات سایت سرویس کده را نیز مطالعه کنید و برای مشاهده مطلبی کاربردی قبل از خرید دستگاه تصفیه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

ویژگی های یک دستگاه تصفیه خانگی خوب 

 

محمد گودرزی
ارسال دیدگاه