بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران

بهترین برند تصفیه آب

بهترین برند تصفیه آب چیست ؟

تصفیه آب خانگی حوزه پررقابتی است. برندهای معتبر زیادی در جهان وجود دارند که دستگاه‌های تصفیه آب، فیلتر و قطعات جانبی آن‌ها را تولید و عرضه می‌کنند. از برندهای تایوانی مطرح گرفته تا برندهای امریکایی و حوزه‌ی اروپا در این حوزه فعالند. هر برند هم دستگاه‌های خاص خودش را دارد. با ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص.

اما همه این برندها در بازار ایران حضور ندارند. برخی به صورت محلی کار می‌کنند و صرفا در یک کشور فروش دارند. اما برخی هم این دستگاه‌ها را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند. در ایران به دلیل نبود تکنولوژی ساخت پیشرفته عملا کاری در این حوزه صورت نگرفته است و اکثر دستگاه‌هایی که با نام ایرانی عرضه می‌شوند مونتاژ شده هستند.

ما در این مقاله به معرفی کامل برندهای مطرح موجود در بازار ایران خواهیم پرداخت. برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی که در سال‌های اخیر به دلیل آلاینده‌های موجود در سیستم‌ آب‌رسانی شهری توانسته‌اند توجه خانواده‌ها را به خود جلب کنند. با این برندها بیشتر آشنا شوید.

سافت واتر 

سافت واتر

سافت واتر | Soft Water

سافت واتر یکی از قدیمی‌‌ترین‌هاست. از سال 1946 در حوزه تصفیه آب فعالیت دارد. در تایوان تاسیس شده است. اما شهرتی جهانی دارد. اکثر دستگاه‌های این برند به کشورهای آسیایی و حتی اروپایی صادر می‌شوند و جزو پرفروش‌ترین دستگاه‌ها در جهان هستند.

این کمپانی از تجهیزات پیشرفته‌ای در تولید استفاده می‌کند. تکنولوژی ساخت را به طور کامل در اختیار دارد و تیم بزرگی از مهندسین و طراحان این دستگاه‌ها را طراحی می‌کنند. دستگاه‌های اسمز معکوس بخش بزرگی از فعالیت این کمپانی هستند. اسمز معکوس به عنوان روشی مدرن جایگزین روش‌های قدیمی شده است. سافت واتر دستگاه‌های اسمز معکوس یا همان RO را با کیفیتی بالا تولید می‌کند.

همانطور که می‌دانید دستگاه‌های تصفیه آب چند مرحله‌ای هستند. چند فیلتر که آب صورت متوالی از آن‌ها عبور می‌کند و در نهایت آب تمیز و بدون آلودگی از خروجی دستگاه گرفته می‌شود. سافت واتر از سال‌های اول فعالیت تا کنون دستگاه‌های 3 مرحله‌ای، 5 مرحله‌ای، 6 مرحله‌ای و 8 مرحله‌ای را تولید و عرضه کرده است.

دستگاه‌های 8 مرحله‌ای سافت واتر پیشرفته‌ترین دستگاه‌های موجود در بازار ایران هستند. عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند. 8 فیلتر دارند که هر کدام مکانیزم خاص خودش را برای تصفیه آب دارد. ناگفته پیداست که تمام فیلترها، قطعات و لوازم جانبی دستگاه‌های تصفیه آب هم در خود کمپانی تولید می‌شوند و این کمپانی از هر نظر مستقل است.

فیلترهایی که این دستگاه استفاده می‌کند. شامل موارد زیر هستند.

 • فیلتر کربن (شامل فیلتر کربن گرانولی، فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن نهایی)
 • فیلتر پلی‌پروپیلن که به آن فیلتر رسوب هم می‌گویند.
 • فیلتر ممبران یا همان غشای ممبران که عملیات اسمز معکوس را انجام می‌دهد.
 • فیلتر فرابنفش که یک لامپ جیوه‌ای با اشعه فرابنفش دارد.
 • فیلتر قلیایی برای بالا بردن pH آب
 • فیلتر مینرال برای حفظ مواد معدنی
 • فیلتر مادون قرمز که می‌تواند جایگزین هر کدام از این فیلترها باشد.

فیلترها چند کاره هم دارد. از نظر قیمت هم می‌توان گفت جزو برندهای تصفیه آب با قیمت‌های متعادل است. دستگاه‌های آن در ایران بسیار رایج هستند و ایرانی‌ها هم از کیفیت آن‌ها با توجه به میزان آلایندگی موجود در آب ایران راضی هستند.

آکوا

تصفیه آب

آکوا | Aqua

آکوا یا آکوا تک در ایالت پنسیلوانیای امریکا تاسیس شد. یک برند که کار آن تحقیق و توسعه‌ی دستگاه‌های تصفیه آب است و تکنولوژی ساخت را در اختیار شرکت‌های زیرمجموعه‌اش قرار می‌دهد. خود این برند هم دستگاه تصفیه آب تولید می‌کند. اما در حال حاضر به عنوان یک لیدر از شرکت‌های زیر مجموعه‌اش حمایت می‌کند. می‌توان گفت برند آکوا بیشترین میزان زیرمجموعه را در کشورهای جهان دارد.

فعالیت این مجموعه بزرگ تنها به تصفیه آب محدود نمی‌شود و در مورد روش‌های بهره‌وری از آب، نگهداری آب، بالا بردن کیفیت دستگاه‌های تصفیه و … نیز فعالیت دارد. شما هم احتمالا اسم برخی از زیرمجموعه‌های آن را شنیده باشید. ما در ادامه چند مورد از این زیرمجموعه‌ها که بسیار مطرح هستند و دستگاه‌های تصفیه آب آن‌ها در بازارهای ایران وجود دارد را به شما معرفی می‌کنیم.

آکوا پرو از زیرمجموعه‌های آکوا تک در تایوان فعالیت دارد. بیشتر از 2 دهه از فعالیت آن می‌گذرد و با اینکه نسبت به سافت واتر تجربه و سابقه کمتری دارد اما جزو برندهای پرفروش و قدرتمند است. دستگاه‌های تصفیه آب باکیفیت تولید می‌کند و توانسته است روش‌های مختلف تصفیه آب از جمله اسمز معکوس را روی دستگاه‌ها پیاده کند.

دستگاه‌های آکوا پرو کیفیت بسیار بالایی دارند. می‌تواند انواع آلاینده‌ها را شناسایی کند و آن‌ها را از آب حذف کند. آلاینده‌های شیمیایی، آلاینده‌های زیستی، میکروارگانیسم‌ها و انواع نمک‌های محلول را از آب حذف می‌کند و خروجی آن آبی سالم و تمیز است.

 • آکوا پیور

Aqua Pure در سال 1998 تاسیس شد و توانست در مدت کمی نامش را به عنوان یک کمپانی مطرح به ثبت برساند. دانش فنی و مهندسی زیادی در این حوزه دارد و از تجهیزات حرفه‌ای شرکت آکوا تک استفاده می‌کند. تجهیزاتی که دستگاه‌های باکیفیت و با راندمان بالا تولید می‌کنند. واحد تست و بازرسی این برند تمام دستگاه‌ها را قبل از عرضه تست می‌کنند و تمام ایرادات احتمالی آ‌ن‌ها را برطرف می‌کنند.

آکوا انواع دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، دستگاه‌های تصفیه آب الترافیلتراسیون از نوع دیواری، رومیزی و زیرسینکی دارد که کیفیت نسبتا بالایی دارند. در بازار ایران هم بسیار بازخورد بسیار خوبی پیدا کردند.

 • آکوا اسپرینگ

آکوا اسپرینگ در امریکا فعالیت دارد. جزو برندهای شاخص است و محصولات باکیفیتی تولید می‌کند. انواع دستگاه‌های اسمز معکوس، آ‌ب‌سردکن‌های خانگی، دستگاه‌های تصفیه آب تجاری در مقیاس بزرگ و …. که کارایی بسیار بالایی دارند. کیفیت آب خروجی از دستگاه‌های این برند بسیار بالا است و دقت تصفیه بسیاری بالایی دارند.

دستگاه‌های ترکیبی هم دارد. دستگاه‌هایی که هم قابلیت تصفیه آب دارند و هم آب سرد کن هستند. جزو زیرمجموعه‌های پیشرفته آکوا تک هستند و در آمریکا خواهان زیادی دارند. هم از نظر نوع طراحی و هم مکانیزم تصفیه پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند. برای آلایندگی‌هایی که در سیستم آب‌رسانی شهری ایران وجود دارند هم مناسبند.

 • آکوا بست

Aqua Best هم جزو زیرمجموعه‌های شاخص آکوا است. در نیویورک فعالیت دارد. حوزه‌ی فعالیت این برند بیشتر در امریکاست. اما محصولات این برند در ایران هم وجود دارند. محصولات باکیفیتی که بیشتر از نوع اسمزی هستند. طراحی خاصی دارند و با سایر محصولات آکوا کمی متفاوتند.

سایر زیرمجموعه‌های آکوا نیز عبارتند از:

 • آکوا لاین
 • آکوا جنرال
 • آکوا کلر
 • آکوا جوی
 • آکوا جت

 

سی سی کا CCK

تصفیه آب سی سی کا

سی سی کا | CCK

سی سی کا هم تایوانی است. بیش از 4 دهه است که فعالیت دارد و جزو برندهای دستگاه تصفیه آب است که شهرت جهانی دارد. انواع و اقسام دستگاه‌های تصفیه آب را تولید می‌کند.

 • دستگاه‌های اسمز معکوس
 • دستگاه‌های UF یا الترافیلتراسیون
 • دستگاه‌های NF یا نانو فیلتراسیون

علاوه بر دستگاه‌های زیرسینکی مدل‌های دیواری و رومیزی هم دارد. اخیرا دستگاه‌های هوشمند هم تولید می‌کند که البته هنوز وارد بازار ایران نشده‌اند. دستگاه‌های 6 و 8 مرحله‌ای CCK در بازار ایران استفاده بیشتری دارند که معمولا زیر سینکی هستند. فیلترهای این دستگاه‌ها شامل موارد زیر می‌باشند.

 • فیلتر پلی‌پروپیلن یا همان فیلتر رسوب که جلو انواع رسوبات و نمک‌های غیر محلول را می‌گیرد.
 • فیلتر کربن گرانولی و پودری برای جلوگیری از سموم و آلاینده‌هایی نظیر کلر و انواع آفت‌کش‌ها و مواد شیمیایی
 • فیلتر ممبران اسمز معکوس که سختی آب را تنظیم می‌کند. نمک‌های محلول در آب را به دام می‌اندازد و نیترات و میکروارگانیسم‌های زنده را از بین می‌برد.
 • فیلتر فرابنفش که از طریق یک لامپ جیوه‌ای میکروب‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها را نابود می‌کند.
 • فیلتر قلیایی برای بالا بردن pH آب و جلوگیری از اسیدی شدن آب
 • فیلتر مواد معدنی که املاح موردنیاز برای بدن مانند کلسیم و منیزیم را حفظ می‌کند.
 • فیلتر مادون قرمز هم برای اکسیژن‌سازی داخل آب انجام می‌شود.

کیفیت آب خروجی از این دستگاه‌ها بسیار ایده‌آل است. طراحی دستگاه‌ها با بهترین متدهای روز دنیا انجام می‌شود و کمترین میزان نشتی، خرابی و هواگیری را دارند. از پمپ‌های قدرتمند در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود و سایر قطعات هم با کیفیت و دوام بالا تولید و عرضه شده‌اند.

قیمت دستگاه و فیلترهای برند تصفیه آب سی سی کا هم بسیار مقرون به صرفه است. با اینکه قیمت کمتری نسبت به نمونه‌های مشابه آمریکایی دارد اما از نظر کیفیت هیچ کم و کاستی ندارند. ساده و در عین حال قدرتمند عمل می‌کنند. خانواده‌هایی که از این دستگاه‌ها استفاده کردند از نحوه عملکرد، کم‌صدا بودن و مصرف برق پایین این دستگاه‌ها رضایت دارند. همچنین انواع تجاری دستگاه‌های تصفیه آب سی سی کا هم وجود دارند که بیشتر برای مجتمع‌های مسکونی استفاده می‌شوند. ابعاد این دستگاه‌ها بزرگتر است ولی مکانیزم عملکرد آن‌ها با دستگاه‌های خانگی یکسان است.

اولانسی Olansi

این برند در گوانگجوی چین فعالیت دارد. حوزه‌های کاری این برند بیشتر در زمینه تصفیه آب و تصفیه هوا می‌باشد. آب شیرین‌کن هم تولید می‌کند. دستگاه‌های تصفیه آب این برند در انواع زیرسینکی و رومیزی هستند. مکانیزم آن‌ها هم از نوع اسمز معکوس است. این دستگاه‌ها ساده، کم‌هزینه هستند و تعمیرپذیری بسیار بالایی دارند. یعنی در صورت مشکل به راحتی تعمیر می‌شوند.

تمام فرایندهای طراحی، ساخت، تست، بازبینی و عرضه این محصولات در خود کمپانی انجام می‌شود. دستگاه‌های این برند تصفیه آب انواع گواهینامه‌های کیفی را دریافت کرده‌اند و یک بخش آموزش هم دارد که آموزش‌های لازم در مورد نحوه هواگیری دستگاه‌ها، تنظیم فشار و … در آن‌ها به طور کامل توضیح داده شده‌اند. دستگاه‌های هوشمند هم دارد. طراحی دستگاه‌های هوشمند آن به گونه‌ای است که با توجه به شرایط آب و میزان آلاینده‌ها تشخیص می‌دهد که کدام فیلترها فعال و کدام فیلترها غیر فعال شوند.

مصرف برق پایینی دارند و با راندمان بالا کار می‌کنند. نام این برند را کمتر شنیده‌اید اما دستگاه‌های این برند هم در بازار طرفداران زیادی دارند. این برند به صورت تخصصی در حوزه تصفیه آب و هوای خانه فعالیت دارد و چون تمرکز بالایی در یک زمینه خاص دارد آن محصولات آن از نظر کیفی وضعیت بهتری دارند.

جوی واتر Joy Water

 

جوی واتر هم جزو برندهای تصفیه آب است که به دلیل قیمت پایین محصولاتش شناخته شده است. نمی‌توان گفت کیفیت آن به پای محصولات برندهای باکیفیت می‌رسد چرا که یک برند خانگی است و چندان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته نیست. برخی فیلترها و قطعات دستگاه در داخل کمپانی تولید می‌شوند و قطعاتی مانند شیرها و پمپ از کمپانی‌های دیگر تهیه می‌شود.

کیت‌های تست کیفیت آب را هم با کیفیت بالا تولید و عرضه می‌کند. از سختی سنج گرفته تا انواع دستگاه‌های pH سنج در این برند تولید می‌شوند. دستگاه‌های تصفیه آب 3 ، 5 و 6 مرحله‌ای دارد.

دستگاه‌های این برند هم با مکانیزم اسمز معکوس کار می‌کنند. یک مخزن 12 یا 18 لیتری هم دارند که برای مواقع قطعی برق آب لازم را در خود ذخیره می‌کنند. فیلترهایی که در دستگاه‌های 6 مرحله‌ای استفاده می‌شوند همانند سافت واتر و سی سی کا می‌باشند. این برند در زمینه‌ی کارهای عام‌المنفعه هم فعالیت دارد. 23 میلیون نفر در کشور تانزانیا به آب سالم دسترسی ندارند و جوی واتر یکی از برندهایی است که هر ساله تعداد زیادی دستگاه تصفیه آب را برای دسترسی این افراد به این کشور ارسال می‌کند.

سامتک SAMTEC

سامتک برند تولیدکننده لوازم برقی در امریکا است. بیشتر در زمینه تولید کانکتورهای برقی و سیستم‌های تولید برق مانند پیل‌های سوختی و باتری فعالیت دارد. اما فعالیت گسترده‌تری هم دارد و از این دانش تکنولوژیکی در ساخت دستگاه‌های تصفیه آب هم استفاده کرده است. یکی از مشخصات بارز دستگاه‌های برند تصفیه آب سامتک وجود سنسورهای متعدد داخل دستگاه است که میزان آلاینده‌ها، نمک‌های محلول و … را به طور کامل آنالیز می‌کند و دستگاه با توجه به این داده‌ها فعالیت می‌کند. چیزی که در کمترین دستگاهی می‌بینیم.

دستگاه‌های اسمز معکوس این برند با غشای پلیمری تولید می‌شوند که قیمت کمتری نسبت به غشاهای موجود در بازار دارد. قیمت این دستگاه‌ها هم نسبتا متعادل است. اما چون این برند به طور تخصصی در زمینه تصفیه آب فعالیت ندارد دقت تصفیه آب آن هم کمتر است و به پای برندهایی مثل سافت واتر و آکوا پرو نمی‌رسد.

اس اس وی SSV

یک برند بزرگ و حرفه‌ای با دستگاه‌های خاص و ویژه. اس اس وی برند بزرگی است که در امریکا، انگلستان و هند فعالیت دارد. شاخه‌ای از این برند که در هند فعالیت دارد با نام SSV Spectrum شناخته می‌شود. دستگاه‌های پرقدرت و با طراحی حرفه‌ای و مناسب منزل تولید می‌کند.

در انواع رومیزی و زیرسینکی وجود دارند. دستگاه‌های رومیزی مشابه یک مخزن عمل می‌کنند و به شیر اصلی آب متصل نیستند و هر بار باید آن‌ها را پر کنید. دستگاه‌های زیر سینکی آن از نوع اسمز معکوس هستند.

سیستم‌های RO که در این دستگاه‌ها پیاده شده‌اند با بهترین تکنولوژی‌ها طراحی، ساخته و پرداخته شده‌اند. دستگاه‌هایی که می‌توانند نیاز خانواده‌ها به آب پاک و سالم را به طور کامل برطرف کنند. از طرفی این برند دستگاه‌های تجاری و صنعتی هم در ابعاد بزرگتر تولید می‌کند. شهرک‌های صنعتی و ساختمان‌های تجاری و مسکونی می‌توانند از این فیلترها استفاده‌ی بهینه داشته باشند و آب آشامیدنی یک کارخانه یا مجتمع را به طور کامل تامین کنند.

ایزی ول Easy Well

باز هم یک برند تایوانی. این برند تصفیه آب به طور خاص و حرفه‌ای در زمینه اسمز معکوس فعالیت دارد. اکثر دستگاه‌هایی که با اسمز معکوس کار می‌کنند در این کمپانی تولید و عرضه می‌شوند. این دستگاه‌ها و فیلترها تنها برای آب آشامیدنی استفاده نمی‌شوند. فیلترهایی مخصوص حمام دارد که آلاینده‌های مضر برای پوست و مو را می‌گیرد. آب شیرین کن و تمام قطعات مربوط به تصفیه آب هم در این برند تولید و عرضه می‌شوند.

انواع هوزینگ‌ها، کارتریج‌ها، فیلترها، پمپ، لوله‌ها، شلنگ‌ها، شیر‌های تصفیه و  اکسسوری تصفیه آب در این برند ارائه می‌شوند و می‌توان گقت یک برند کامل و تخصصی در زمینه دستگاه تصفیه آب است. قیمت‌های مناسبی هم دارد. فیلترهای این دستگاه‌ها طول عمر زیادی دارند و به راحتی و بدون دردسر نصب می‌شوند.

مکس تک Maxtec

تایوان بهشت کمپانی‌های تصفیه آب است. این برند هم در تایوان فعالیت دارد. با اینکه به اندازه سافت واتر و سی سی کا آشنا و مطرح نیست اما محصولات این برند در بازار ایران عرضه می‌شوند و اتفاقا فروش خوبی هم دارند. در سال 1992 تاسیس شده است و علاوه بر دستگاه‌های تصفیه آب، قطعات، فیلترها و هوزینگ‌ها و سایر قسمت‌های پلاستیکی دستگاه را با کیفیت بالا تولید می‌کند.

سایر کمپانی‌ها هم با این برند همکاری دارند و قطعات مهم دستگاه‌ها را از این برند تهیه می‌کنند. سیستم‌های RO پیاده می‌کند و مطابق با نیازهای هر کشور و نوع آلاینده‌ها دستگاه‌های خاصی تولید و عرضه می‌کند. کمپانی‌هایی نظیر KIRBY  و Volcano هم با این برند همکاری دارند که نشان از قدرت این برند در زمینه تولید قسمت‌های پلاستیکی دستگاه تصفیه آب است.

جمع بندی

بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب را بررسی کردیم. از ویژگی‌ها، مزایا و قابلیت‌های هر کدام گفتیم و تا حد امکان قیمت‌ها را هم با یکدیگر مقایسه کردیم. اگر قصد دارید دستگاه‌ تصفیه آب مناسب برای خانه و یا محل کارتان تهیه کنید بهتر است به این امکانات، ویژگی‌ها و قابلیت‌ها توجه کنید و متناسب با آن تصمیم بگیرید.

اولین نکته‌ای که نباید فراموش کنید وجود دستگاه‌های تقلبی در بازار تصفیه آب ایران است. احتمالا شما هم دیده‌اید که برخی دستگاه‌ها با نام برندهای معروف و با قیمت کمتر به فروش می‌رسند. پس حتما از یک مرجع معتبر این دستگاه‌ها را تهیه کنید تا بهترین کارایی و کیفیت را از آن‌ها دریافت کنید. اگر برای تعمیر و یا نصب هر کدام از این دستگاه‌ها نیاز به یک تکنسین متخصص دارید تعمیرتو بهترین تکنسین‌ها را در اختیار دارد. با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن در منزل و یا محل کار شما حاضر می‌شوند و این دستگاه‌ها را با بالاترین کیفیت تعمیر و نصب می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید دستگاه تصفیه آب پیشنهاد می کنیم با همکارن ما با شماره 77887024 تماس حاصل نمائید، تعمیر تو واردکننده بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد و به علاوه دارای مجوز نمایندگی نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی cck  و soft water نیز می باشد.

 

منبع : وبسایت اصلی شرکت 

محمد گودرزی
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
ارسال دیدگاه